Perniagaan di Espoo

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 industri: 15.3%
 Perkhidmatan Profesional: 14.6%
 Membeli belah: 14.6%
 Servis Rumah: 8.6%
 Pendidikan: 7.8%
 Restoran: 6.8%
 Sukan & Aktiviti: 6.7%
 Lain-lain: 25.6%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Membaiki kereta 27326.2 tahun4.11.0
Salun kecantikan2834.51.0
Harta Tanah6044.02.2
Pembinaan lain2753.51.0
Bas dan kereta api8664.13.2
Kembara dan pengangkutan4334.11.6
Pembinaan bangunan4854.01.8
Pemborong bekalan binaan10704.13.9
Kesihatan dan perubatan4933.81.8
Pengiklanan dan Pemasaran2863.61.0
Pengurusan korporat10704.13.9
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis65635.3 tahun4.02.4
Kedai-kedai elektronik54050.4 tahun4.12.0
Kawasan Espoo, Uusimaa528.2 km²
Populasi272466
Penduduk Pria134338 (49.3%)
Penduduk Perempuan138128 (50.7%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +107%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +29%
Umur Median36.8
Umur Median Lelaki35.2
Umur Median Perempuan38.4
Kod Telefon9
KejirananKivenlahti, Laaksolahti, Leppävaara, Lintuvaara, Mankkaa, Matinkylä, Nöykkiö, Olari, Tapiola
Waktu TempatanJumaat 5:26 PTG
Zon WaktuWaktu Musim Panas Eropah Timur
Cuaca25.8°C langit cerah
Lat & Long60.2052° / 24.6522°
Poskod0100902002020100201502022Lebih banyak

Espoo, Uusimaa - Peta

Espoo, Uusimaa Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi131619176146211207272466
Kepadatan penduduk249.2 / km²333.5 / km²399.9 / km²515.9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Espoo Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 29% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Espoo, Uusimaa+107%+54.7%+29%
Uusimaa+59%+32.3%+18%
Finland+16.3%+10.2%+6.2%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Espoo, Uusimaa Umur Median

Umur Median: 36.8 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Espoo, Uusimaa36.8 tahun38.4 tahun35.2 tahun
Uusimaa39.1 tahun40.5 tahun37.6 tahun
Finland42.4 tahun44 tahun40.7 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Espoo, Uusimaa Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 59886923019116
5-99015866917684
10-148224775515979
15-198811868617497
20-249762823217994
25-2910218928319501
30-34107841035321137
35-39102551000620262
40-44101031012720230
45-4999341034320278
50-548640914017780
55-597419857115990
60-647211859015801
65-695690661512306
70-74373046568387
75-79227331885461
80-84150225604062
85 Plus88121273009
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Espoo, Uusimaa Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 515.9 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Espoo, Uusimaa272466528.2 km²515.9 / km²
Uusimaa1.6 million16,059.2 km²100.9 / km²
Finland5.3 million334,788.7 km²15.9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Espoo, Uusimaa Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1780 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di Espoo
 Tapiola: 22.1%
 Olari: 7.8%
 Nöykkiö: 7.5%
 Matinkylä: 7.1%
 Laaksolahti: 6.1%
 Leppävaara: 5.2%
 Lain-lain: 44.1%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Espoo
 Kod Telefon 4: 52.1%
 Kod Telefon 9: 21.7%
 Kod Telefon 5: 20%
 Kod Telefon 2: 5.2%
 Lain-lain: 1%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Espoo, Uusimaa

 murah: 53.1%
 sederhana: 33.5%
 Mahal: 11.7%
 Sangat Mahal: 1.7%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Espoo, Uusimaa Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Espoo, Uusimaa1,412,172 t5.18 t2,673 t/km²
Uusimaa7,647,199 t4.72 t476.2 t/km²
Finland54,177,520 t10.2 t161.8 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Espoo, Uusimaa Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)1,412,172 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita5.18 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)2,673 t/km²

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.