Perniagaan di Jyväskylä

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 16.8%
 industri: 12.3%
 Perkhidmatan Profesional: 12.2%
 Servis Rumah: 10.4%
 Restoran: 8.2%
 Perubatan: 5.7%
 Pendidikan: 5.4%
 Hotel & Pelancongan: 5.1%
 Lain-lain: 23.9%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Membaiki kereta 1484.01.5
Pendandan Rambut1344.71.4
Salun kecantikan2094.72.2
Harta Tanah2724.12.8
Kontraktor Umum1464.01.5
Perhutanan dan pembalakan2713.22.8
Bas dan kereta api1373.81.4
Kembara dan pengangkutan1854.41.9
Pembinaan bangunan1914.12.0
Pemborong bekalan binaan3624.33.8
Kesihatan dan perubatan2453.82.5
Pengurusan korporat2534.22.6
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis2214.02.3
Kedai pakaian1274.01.3
Kedai-kedai perkakasan1524.01.6
Kedai-kedai elektronik1794.11.9
Kawasan Jyväskylä, Finland Tengah58.9 km²
Populasi96214
Penduduk Pria46880 (48.7%)
Penduduk Perempuan49334 (51.3%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +43.4%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +10.2%
Umur Median36.6
Umur Median Lelaki34.9
Umur Median Perempuan38.2
Kod Telefon14
KejirananHalssila, Jyskä, Kuokkala, Palokka, Vaajakoski
Waktu TempatanJumaat 5:07 PTG
Zon WaktuWaktu Musim Panas Eropah Timur
FacebookProfil Facebook
Lat & Long62.24147° / 25.72088°
Poskod4001440063401004010940250Lebih banyak

Jyväskylä, Finland Tengah - Peta

Jyväskylä, Finland Tengah Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi67117792458727896214
Kepadatan penduduk1140 / km²1346 / km²1482 / km²1634 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Jyväskylä Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 10.2% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Jyväskylä, Finland Tengah+43.4%+21.4%+10.2%
Finland Tengah+6.2%+4.7%+3.3%
Finland+16.3%+10.2%+6.2%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Jyväskylä, Finland Tengah Umur Median

Umur Median: 36.6 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Jyväskylä, Finland Tengah36.6 tahun38.2 tahun34.9 tahun
Finland Tengah42.4 tahun44 tahun40.7 tahun
Finland42.4 tahun44 tahun40.7 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Jyväskylä, Finland Tengah Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5299928435843
5-9259324785072
10-14239622974694
15-19295030886038
20-24452148289349
25-29447240808552
30-34361432966910
35-39304127825824
40-44277726405418
45-49290430225926
50-54297731006078
55-59286831326000
60-64298032576238
65-69198523914376
70-74165720193677
75-79102714912518
80-8468613262012
85 Plus43312631697
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Jyväskylä, Finland Tengah Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 1634 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Jyväskylä, Finland Tengah9621458.9 km²1634 / km²
Finland Tengah27763619,945.7 km²13.9 / km²
Finland5.3 million334,788.7 km²15.9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Jyväskylä, Finland Tengah Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1750 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di Jyväskylä
 Palokka: 28.2%
 Vaajakoski: 24.3%
 Jyskä: 5.7%
 Lain-lain: 41.8%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Jyväskylä
 Kod Telefon 4: 54.9%
 Kod Telefon 14: 17.9%
 Kod Telefon 5: 17%
 Kod Telefon 2: 8.4%
 Lain-lain: 1.8%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Jyväskylä, Finland Tengah

 murah: 62.4%
 sederhana: 30.5%
 Mahal: 6.2%
 Sangat Mahal: 0.9%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Jyväskylä, Finland Tengah Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Jyväskylä, Finland Tengah976,893 t10.2 t16,598 t/km²
Finland Tengah2,787,141 t10 t139.7 t/km²
Finland54,177,520 t10.2 t161.8 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Jyväskylä, Finland Tengah Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)976,893 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita10.2 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)16,598 t/km²

Jyväskylä, Finland Tengah

Jyväskylä merupakan ibukota Wilayah Finland, Finland Tengah, terletak di kawasan Keski-Suomi. Ada sekitar 128,016 penduduk di Jyväskylä pada tahun (2009). Universiti Jyväskylä terkenal dan dihormati.  ︎  Jyväskylä Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Jyväskylä
 Poskod 40100: 29.4%
 Poskod 40320: 11.1%
 Poskod 40520: 8.8%
 Poskod 40270: 5.6%
 Lain-lain: 45.1%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.