Perniagaan di Raahe

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 industri: 15.4%
 Servis Rumah: 15.1%
 Membeli belah: 12%
 Perkhidmatan Profesional: 7.3%
 Restoran: 6.7%
 Hotel & Pelancongan: 6.5%
 Pendidikan: 5.4%
 Sukan & Aktiviti: 5.2%
 Lain-lain: 26.6%
Penerangan industriBilangan PertubuhanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Membaiki kereta 384.4457.8
Stesen-stesen minyak203.6241.0
Pendandan Rambut164.6192.8
Salun kecantikan254.5301.2
Pentadbiran awam134.2156.6
Kedai runcit dan pasar raya204.0241.0
Harta Tanah243.6289.2
Kontraktor Umum144.2168.7
Perhutanan dan pembalakan465.0554.2
Bas dan kereta api215.0253.0
Pemborong bekalan binaan324.3385.5
Kesihatan dan perubatan294.4349.4
Kafe 114.1132.5
Restoran-restoran Amerika114.4132.5
Kedai pakaian114.3132.5
Kedai-kedai perkakasan253.9301.2
Membeli yang lain153.8180.7
Kawasan Raahe, Ostrobothnia Utara0.19 km²
Populasi83
Penduduk Pria42 (50.8%)
Penduduk Perempuan41 (49.2%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 -29.7%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 -9.8%
Umur Median40.6
Umur Median Lelaki39.2
Umur Median Perempuan42.1
Kod Telefon8
KejirananKoivuluoto, Saloinen, Vanha Raahe
Waktu TempatanJumaat 5:12 PTG
Zon WaktuWaktu Musim Panas Eropah Timur
Lat & Long64.68333° / 24.48333°
Poskod8610086110861608617092100Lebih banyak

Raahe, Ostrobothnia Utara - Peta

Raahe, Ostrobothnia Utara Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi1181089283
Kepadatan penduduk621.1 / km²568.4 / km²484.2 / km²436.8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Raahe Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 9.8% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Raahe, Ostrobothnia Utara-29.7%-23.1%-9.8%
Pattijoki-12.8%-13%-9%
Ostrobothnia Utara+22.8%+14.9%+9.3%
Finland+16.3%+10.2%+6.2%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Raahe, Ostrobothnia Utara Umur Median

Umur Median: 40.6 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Raahe, Ostrobothnia Utara40.6 tahun42.1 tahun39.2 tahun
Pattijoki40.6 tahun42.1 tahun39.2 tahun
Ostrobothnia Utara37.7 tahun39.1 tahun36.4 tahun
Finland42.4 tahun44 tahun40.7 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Raahe, Ostrobothnia Utara Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 436.8 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Raahe, Ostrobothnia Utara830.19 km²436.8 / km²
Pattijoki1621526.1 km²620.8 / km²
Ostrobothnia Utara41218445,849.7 km²8.99 / km²
Finland5.3 million334,788.7 km²15.9 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di Raahe
 Saloinen: 84.8%
 Koivuluoto: 6.1%
 Vanha Raahe: 4.5%
 Lain-lain: 4.5%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Raahe
 Kod Telefon 4: 45.3%
 Kod Telefon 8: 36.1%
 Kod Telefon 5: 9.8%
 Kod Telefon 2: 7.3%
 Lain-lain: 1.6%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Raahe, Ostrobothnia Utara

 murah: 61.8%
 sederhana: 29.4%
 Mahal: 8.8%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Raahe, Ostrobothnia Utara Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Raahe, Ostrobothnia Utara793.9 t9.56 t4,178 t/km²
Pattijoki156,056 t9.62 t5,974 t/km²
Ostrobothnia Utara3,386,871 t8.22 t73.9 t/km²
Finland54,177,520 t10.2 t161.8 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Raahe, Ostrobothnia Utara Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)793.9 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita9.56 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)4,178 t/km²

Gempa Bumi Berdekatan terkini

Magnitud 3.0 dan lebih besar
TarikhWaktuMagnitudJarakKedalamanLokasiPautan
7/12/172:32 PTG3.542.7 km10,000 m5km ENE of Lumijoki, Finlandusgs.gov

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Raahe
 Poskod 92100: 51.8%
 Poskod 92120: 13.7%
 Poskod 92130: 13.3%
 Poskod 92160: 6.9%
 Poskod 92150: 6.6%
 Lain-lain: 7.6%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.