Perniagaan di Alor Setar

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Restoran: 20.9%
 Membeli belah: 18.3%
 Perkhidmatan Profesional: 8.3%
 industri: 7.5%
 Pendidikan: 6.3%
 Automotif: 5.8%
 Lain-lain: 32.9%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta1794.00.5
Membaiki kereta 4194.21.2
Pendandan Rambut1344.30.4
Salun kecantikan1524.30.4
Pentadbiran awam2383.80.7
Pendidikan menengah1244.30.4
Bank1463.70.4
Syarikat Pinjaman2083.70.6
Kedai runcit dan pasar raya2323.90.7
Kontraktor Umum1534.30.4
Pembinaan rumah-rumah1734.00.5
Penginapan lain1493.80.4
Pembinaan bangunan4014.01.1
Pemborong jentera1694.10.5
Hospital2113.90.6
Kesihatan dan perubatan2153.90.6
Perkhidmatan pembinaan teknikal1193.80.3
Masjid2754.40.8
Kafe 4164.01.2
Restoran makanan segera1654.10.5
Restoran Cina1463.70.4
Restoran Malaysia3883.81.1
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis2764.10.8
Kedai pakaian1963.80.6
Kedai-kedai perkakasan2274.20.6
Kedai-kedai elektronik1913.60.5
Membeli yang lain1823.90.5
Peralatan rumah dan barang1214.10.3
Kawasan Alor Setar, Kedah160 km²
Populasi350780
Penduduk Pria175358 (50%)
Penduduk Perempuan175421 (50%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +79.5%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +12%
Umur Median27.6
Umur Median Lelaki26.9
Umur Median Perempuan28.3
Kod Telefon4739474047414744Lebih banyak
KejirananAlor Malai, Bandar Alor Setar, Kampung Lubok Peringgi, Pekan Simpang Kuala
Waktu TempatanJumaat 3:58 PG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca24.0°C beberapa kepulan awan
Lat & Long6.12104° / 100.36014°
Poskod0500005050051000515005200Lebih banyak

Alor Setar, Kedah - Peta

Alor Setar, Kedah Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi195469263198313322350780
Kepadatan penduduk1221 / km²1644 / km²1958 / km²2192 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Alor Setar Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 12% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Alor Setar, Kedah+79.5%+33.3%+12%
Kedah+119.8%+54.1%+23.4%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Alor Setar, Kedah Umur Median

Umur Median: 27.6 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Alor Setar, Kedah27.6 tahun28.3 tahun26.9 tahun
Kedah25.6 tahun26.1 tahun25.1 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Alor Setar, Kedah Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5145931436228955
5-9155731511230685
10-14190501806337113
15-19185581819836757
20-24149421406229004
25-29130591216325223
30-34108431059321436
35-39103741085021224
40-44107921160622399
45-49117771205123828
50-54110281179522824
55-599149960618756
60-647361763114993
65-69456050189578
70-74369943148013
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Alor Setar, Kedah Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 2192 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Alor Setar, Kedah350780160 km²2192 / km²
Kedah2.0 million9,465.1 km²216.3 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Alor Setar, Kedah Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1830 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di Alor Setar
 Bandar Alor Setar: 13.8%
 Kampung Lubok Peringgi: 7.4%
 Alor Malai: 5.1%
 Lain-lain: 73.6%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Alor Setar
 Kod Telefon 4: 66.4%
 Kod Telefon 12: 10.1%
 Kod Telefon 19: 7.2%
 Lain-lain: 16.3%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Alor Setar, Kedah

 sederhana: 52.3%
 murah: 43.4%
 Mahal: 3.8%
 Sangat Mahal: 0.5%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Alor Setar, Kedah Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Alor Setar, Kedah2,147,055 t6.12 t13,419 t/km²
Kedah12,649,101 t6.18 t1,336 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Alor Setar, Kedah Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)2,147,055 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita6.12 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)13,419 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (10)
Gempa bumiSederhana (2)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Alor Setar, Kedah

Setar (Jawi: الور ستر, singkatan: AS) atau juga dikenali sebagai Alor Star pada 2004-2008, ialah ibu negeri Kedah, Malaysia; yang merupakan bandar kedua terbesar di negeri Kedah selepas Sungai Petani (mengambil alih kedudukan tersebut pada tahun 2010 ) ; ban..  ︎  Alor Setar Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Alor Setar
 Poskod 05150: 23.9%
 Poskod 05400: 11.1%
 Poskod 05100: 10%
 Poskod 05000: 9.2%
 Poskod 05050: 9.1%
 Poskod 05200: 5.5%
 Poskod 05300: 5%
 Lain-lain: 26.3%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.