Perniagaan di Batu Pahat (bandar)

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Restoran: 20.9%
 Membeli belah: 19.8%
 Perkhidmatan Profesional: 8.3%
 industri: 7.6%
 Pendidikan: 6.5%
 Automotif: 5.6%
 makanan: 5.3%
 Lain-lain: 26.1%
Penerangan industriBilangan PertubuhanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta1624.00.6
Membaiki kereta 3154.01.2
Penjual Kereta Baru1094.10.4
Stesen-stesen minyak1093.90.4
Pendandan Rambut1134.10.4
Salun kecantikan1743.70.7
Pentadbiran awam1073.90.4
Pendidikan menengah1404.10.5
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)1214.00.5
Dewan konsert dan teater1264.00.5
Syarikat Pinjaman1243.30.5
Kedai runcit dan pasar raya2403.90.9
Pembuatan Kek1153.90.4
Kontraktor Umum1354.10.5
Pembinaan rumah-rumah953.70.4
Penginapan lain1013.60.4
Pembinaan bangunan2053.90.8
Pemborong jentera2164.00.8
Hospital1173.60.4
Kesihatan dan perubatan2724.11.0
Pengurusan korporat1293.90.5
Masjid2354.20.9
Kafe 2683.91.0
Restoran makanan segera1093.90.4
Restoran Cina1833.80.7
Restoran Malaysia3244.01.2
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis1283.90.5
Kedai pakaian1813.90.7
Kedai perabot1083.90.4
Kedai-kedai perkakasan1993.90.7
Kedai-kedai elektronik1463.90.5
Membeli yang lain1123.60.4
Peralatan rumah dan barang1163.90.4
Kawasan Batu Pahat (bandar)548.1 km²
Populasi267217
Penduduk Pria137410 (51.4%)
Penduduk Perempuan129807 (48.6%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +121.6%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +19.9%
Umur Median26.6
Umur Median Lelaki26.6
Umur Median Perempuan26.5
Kod Telefon77428
KejirananKampung Pegawai, Taman Bukit Pasir, Taman Bukit Perdana, Taman Flora Utama, Taman Sri Jaya
Waktu TempatanIsnin 10:29 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca26.4°C awan bertaburan
Lat & Long1.8548° / 102.9325°
Poskod8300083010830208305083200Lebih banyak

Batu Pahat (bandar) - Peta

Batu Pahat (bandar) Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi120589175192222783267217
Kepadatan penduduk220.0 / km²319.6 / km²406.4 / km²487.5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Batu Pahat (bandar) Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 19.9% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Batu Pahat (bandar)+121.6%+52.5%+19.9%
Johor+137.8%+65.5%+29.8%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Batu Pahat (bandar) Umur Median

Umur Median: 26.6 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Batu Pahat (bandar)26.6 tahun26.5 tahun26.6 tahun
Johor26.6 tahun26.5 tahun26.6 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Batu Pahat (bandar) Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5101341002220157
5-9132131287426087
10-14143121371728030
15-19129931248225476
20-24144551279827254
25-29115181001121529
30-349630844418074
35-398791818116973
40-449080891417994
45-499186844917635
50-547394732314717
55-595884585711742
60-64483447469580
65-69331932456565
70-74266627455411
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Batu Pahat (bandar) Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 487.5 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Batu Pahat (bandar)267217548.1 km²487.5 / km²
Johor3.5 million18,988.3 km²182.4 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Batu Pahat (bandar) Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1860 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di Batu Pahat (bandar)
 Kampung Pegawai: 22.2%
 Taman Bukit Pasir: 6.8%
 Lain-lain: 71.1%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Batu Pahat (bandar)
 Kod Telefon 7: 71.1%
 Kod Telefon 12: 8.7%
 Lain-lain: 20.2%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Batu Pahat (bandar)

 murah: 48.1%
 sederhana: 47.2%
 Mahal: 4.1%
 Sangat Mahal: 0.6%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Batu Pahat (bandar) Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Batu Pahat (bandar)1,957,240 t7.32 t3,570 t/km²
Johor25,270,859 t7.3 t1,330 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Batu Pahat (bandar) Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)1,957,240 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita7.32 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)3,570 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (10)
Gempa bumiSederhana (3.2)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Gempa Bumi Berdekatan terkini

Magnitud 3.0 dan lebih besar
TarikhWaktuMagnitudJarakKedalamanLokasiPautan
25/05/081:58 PTG3.868.9 km35,000 mnorthern Sumatra, Indonesiausgs.gov

Batu Pahat (bandar)

Batu Pahat (باتو ڤاهت, juga dikenali sebagai Bandar Penggaram atau BP) merupakan bandar yang terdapat di dalam daerah dengan namanya yang sama. Bandar ini terletak di barat negeri Johor serta dikelilingi oleh daerah Muar, Segamat, Pontian dan Kluang. tahun 20..  ︎  Batu Pahat (bandar) Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Batu Pahat (bandar)
 Poskod 83000: 80%
 Poskod 86400: 6.8%
 Lain-lain: 13.2%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.