Perniagaan di Bukit Mertajam

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 20.3%
 Restoran: 17.7%
 Perkhidmatan Profesional: 8.8%
 industri: 8.8%
 Pendidikan: 7.2%
 Automotif: 6.1%
 makanan: 5.4%
 Lain-lain: 25.8%
Penerangan industriBilangan PertubuhanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta2124.096.0
Membaiki kereta 6274.0284.0
Pendandan Rambut2084.394.2
Salun kecantikan3394.2153.5
Pentadbiran awam1293.758.4
Pendidikan lain1714.277.4
Pendidikan menengah1834.482.9
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)1384.362.5
Prasekolah dan tadika1213.454.8
Syarikat Pinjaman1593.672.0
Kedai runcit dan pasar raya3403.8154.0
Kontraktor Umum1443.765.2
Borong lain1254.056.6
Pembinaan bangunan2313.8104.6
Pemborong2723.7123.2
Pemborong jentera3343.9151.3
Hospital1294.058.4
Kesihatan dan perubatan3734.2168.9
Pengurusan korporat1473.866.6
Perkhidmatan pembinaan teknikal1424.164.3
Masjid1204.254.3
Kafe 3573.9161.7
Restoran Cina2973.7134.5
Restoran Malaysia1813.882.0
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis2444.0110.5
Farmasi dan kedai ubat1434.064.8
Kedai pakaian2534.0114.6
Kedai perabot1203.954.3
Kedai-kedai perkakasan2864.1129.5
Kedai-kedai elektronik2393.9108.2
Membeli yang lain1844.083.3
Peralatan rumah dan barang1744.078.8
Kawasan Bukit Mertajam, Pulau Pinang12.7 km²
Populasi2208
Penduduk Pria1119 (50.7%)
Penduduk Perempuan1089 (49.3%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +141.8%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +69.7%
Umur Median23.3
Umur Median Lelaki23.4
Umur Median Perempuan23.1
Kod Telefon4
KejirananBandar Baru Perda, Bandar Perda, Kawasan Perindustrian Bukit Minyak, Taman Kota Permai, Taman Mutiara
Waktu TempatanJumaat 6:51 PG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Lat & Long5.36301° / 100.4667°
Poskod1060013500140001400714009Lebih banyak

Bukit Mertajam, Pulau Pinang - Peta

Bukit Mertajam, Pulau Pinang Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi913123713012208
Kepadatan penduduk71.9 / km²97.4 / km²102.4 / km²173.8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bukit Mertajam Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 69.7% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Bukit Mertajam, Pulau Pinang+141.8%+78.5%+69.7%
Bukit Mertajam (city)+151%+63.3%+26.7%
Pulau Pinang+150.2%+64.8%+27.7%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bukit Mertajam, Pulau Pinang Umur Median

Umur Median: 23.3 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Bukit Mertajam, Pulau Pinang23.3 tahun23.1 tahun23.4 tahun
Bukit Mertajam (city)28.1 tahun28.2 tahun28 tahun
Pulau Pinang29.1 tahun29.2 tahun29 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Bukit Mertajam, Pulau Pinang Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5105105211
5-9137135272
10-14124123248
15-19114115230
20-24117107224
25-296759126
30-347871149
35-396967137
40-446767135
45-495351105
50-545149100
55-59454591
60-64404181
65-69282856
70-74232650
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Bukit Mertajam, Pulau Pinang Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 173.8 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Bukit Mertajam, Pulau Pinang220812.7 km²173.8 / km²
Bukit Mertajam (city)269735153.2 km²1760 / km²
Pulau Pinang1.6 million1,010.5 km²1555 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bukit Mertajam, Pulau Pinang Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1730 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Bukit Mertajam
 Kod Telefon 4: 63.8%
 Kod Telefon 12: 13.9%
 Kod Telefon 16: 6%
 Lain-lain: 16.3%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Bukit Mertajam, Pulau Pinang

 murah: 53.2%
 sederhana: 42%
 Mahal: 4.4%
 Sangat Mahal: 0.3%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Bukit Mertajam, Pulau Pinang Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Bukit Mertajam, Pulau Pinang14,310 t6.48 t1,126 t/km²
Bukit Mertajam (city)2,074,893 t7.69 t13,541 t/km²
Pulau Pinang10,685,818 t6.8 t10,574 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Bukit Mertajam, Pulau Pinang Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)14,310 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita6.48 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)1,126 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (8)
Gempa bumiSederhana (4)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Bukit Mertajam, Pulau Pinang

Mertajam merupakan sebuah bandar kedua terbesar di negeri Pulau Pinang, Malaysia. Ia juga lebih dikenali sebagai BM di kalangan penduduk setempat.Nama 'Bukit Mertajam' sempena sebuah bukit berdekatan yang terletak di sebelah Timur bandar ini. Bandar Baru di ..  ︎  Bukit Mertajam Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Bukit Mertajam
 Poskod 14000: 89.9%
 Poskod 14100: 5%
 Lain-lain: 5.1%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.