Perniagaan di George Town, Pulau Pinang

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 20.3%
 Restoran: 19.7%
 Perkhidmatan Profesional: 8.7%
 industri: 6.7%
 Pendidikan: 6.3%
 makanan: 5%
 Lain-lain: 33.3%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Membaiki kereta 6224.11.4
Pendandan Rambut4744.41.1
Salun kecantikan5984.31.3
Pentadbiran awam3174.00.7
Pendidikan menengah3734.10.8
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)3294.20.7
Syarikat Pinjaman4223.60.9
Kedai runcit dan pasar raya4623.91.0
Pembuatan Kek3874.20.9
Harta Tanah6644.11.5
Hotel dan motel-motel4094.00.9
Penginapan lain5814.01.3
Pembinaan bangunan7184.11.6
Pemborong jentera2913.80.6
Hospital5764.11.3
Kesihatan dan perubatan7244.11.6
Pengurusan korporat4934.11.1
Bar, pub dan rumah awam4694.21.0
Kafe 15774.13.5
Restoran Cina7304.01.6
Restoran Malaysia4923.91.1
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis7954.21.8
Kedai pakaian6434.01.4
Kedai-kedai perkakasan3644.00.8
Kedai-kedai elektronik5534.21.2
Membeli yang lain4354.11.0
Peralatan rumah dan barang2963.90.7
Kawasan George Town, Pulau Pinang305.8 km²
Populasi448159
Penduduk Pria218827 (48.8%)
Penduduk Perempuan229334 (51.2%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +143.7%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +25.6%
Umur Median31.9
Umur Median Lelaki31.8
Umur Median Perempuan32
Kod Telefon4298437743784380Lebih banyak
KejirananGeorge Town, Georgetown, Jelutong, Pulau Tikus
Waktu TempatanJumaat 4:08 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca33.0°C beberapa kepulan awan
Lat & Long5.41123° / 100.33543°
Poskod1000010050101001015010200Lebih banyak

George Town, Pulau Pinang - Peta

George Town, Pulau Pinang Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi183890277719356688448159
Kepadatan penduduk601.4 / km²908.3 / km²1166 / km²1465 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

George Town, Pulau Pinang Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5133951354026936
5-9135161385527371
10-14149081548930398
15-19181591861736776
20-24207112300143713
25-29220832270044783
30-34185351882637362
35-39165211718133703
40-44158481695732806
45-49157231611731840
50-54143921510329495
55-59119601284724807
60-64107901134122131
65-696667746014127
70-745618629911917
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

George Town, Pulau Pinang Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1790 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di George Town, Pulau Pinang
 Georgetown: 48.4%
 George Town: 19.6%
 Pulau Tikus: 6.5%
 Jelutong: 5.3%
 Lain-lain: 20.2%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di George Town, Pulau Pinang
 Kod Telefon 4: 73.1%
 Kod Telefon 16: 9.2%
 Kod Telefon 12: 8.8%
 Lain-lain: 9%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk George Town, Pulau Pinang

 murah: 56.1%
 sederhana: 38%
 Mahal: 5.4%
 Sangat Mahal: 0.6%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

George Town, Pulau Pinang Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)1,763,416 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita3.93 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)5,767 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (8)
Gempa bumiSederhana (3.3)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

George Town, Pulau Pinang

Town (juga disebut sebagai "Tanjung" oleh masyarakat tempatan) atau Georgetown adalah ibu negeri Pulau Pinang, Malaysia dan bandaraya kedua terbesar di Malaysia. pada tahun 1786 oleh Kapten Francis Light, George Town mempunyai bilangan penduduk melebihi 700..  ︎  George Town, Pulau Pinang Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di George Town, Pulau Pinang
 Poskod 10300: 12.3%
 Poskod 10200: 11%
 Poskod 10050: 9.3%
 Poskod 10400: 9.3%
 Poskod 10250: 9%
 Poskod 10350: 8.1%
 Poskod 11600: 7.9%
 Poskod 10150: 6.2%
 Poskod 10100: 5.6%
 Lain-lain: 21.2%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.