Perniagaan di Johor Bahru

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Restoran: 20.7%
 Membeli belah: 20.5%
 Perkhidmatan Profesional: 9.3%
 makanan: 6.7%
 Automotif: 6.6%
 industri: 6.4%
 Lain-lain: 29.8%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta9844.01.0
Membaiki kereta 23344.12.4
Pendandan Rambut8954.10.9
Salun kecantikan12894.31.3
Pentadbiran awam7293.90.8
Pendidikan menengah6454.20.7
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)6464.20.7
Syarikat Pinjaman7903.60.8
Kedai runcit dan pasar raya10353.91.1
Pembuatan Kek6194.00.6
Harta Tanah8753.90.9
Kontraktor Umum8194.00.8
Penginapan lain6523.90.7
Pembinaan bangunan16783.81.7
Pemborong7514.10.8
Pemborong jentera12834.11.3
Hospital10193.81.1
Kesihatan dan perubatan15474.01.6
Pengurusan korporat8703.90.9
Bar, pub dan rumah awam5854.10.6
Kafe 17023.91.8
Restoran makanan segera6213.90.6
Restoran Cina11953.91.2
Restoran Malaysia15173.81.6
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis15793.91.6
Kedai pakaian13534.11.4
Kedai perabot5904.30.6
Kedai-kedai perkakasan12344.01.3
Kedai-kedai elektronik10894.11.1
Membeli yang lain7913.90.8
Peralatan rumah dan barang7634.00.8
Kawasan Johor Bahru220 km²
Populasi965018
Penduduk Pria509200 (52.8%)
Penduduk Perempuan455817 (47.2%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +336.1%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +54.9%
Umur Median26.8
Umur Median Lelaki26.8
Umur Median Perempuan26.7
Kod Telefon77231
KejirananBandar Baru Uda, Bandar Johor Bahru, Johor Jaya, Taman Daya, Taman Johor Jaya, Taman Molek, Taman Mount Austin, Taman Pelangi, Taman Perling
Waktu TempatanIsnin 3:43 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca26.4°C hujan
Lat & Long1.4655° / 103.7578°
Poskod7952079626796307963280000Lebih banyak

Johor Bahru - Peta

Johor Bahru Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi221281428494622915965018
Kepadatan penduduk1005 / km²1947 / km²2831 / km²4386 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Johor Bahru Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 54.9% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Johor Bahru+336.1%+125.2%+54.9%
Johor+137.8%+65.5%+29.8%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Johor Bahru Umur Median

Umur Median: 26.8 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Johor Bahru26.8 tahun26.7 tahun26.8 tahun
Johor26.6 tahun26.5 tahun26.6 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Johor Bahru Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5417813924581027
5-9469304350890438
10-14453234136286685
15-19421703868580855
20-245566047132102793
25-296207351743113817
30-34488284100489832
35-39408263629877125
40-44337303154865279
45-49290262552754553
50-54219872083742824
55-59165151579232307
60-64118211113122952
65-697394693614330
70-745136507010207
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Johor Bahru Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 4386 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Johor Bahru965018220 km²4386 / km²
Johor3.5 million18,988.3 km²182.4 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Johor Bahru Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1910 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Johor Bahru
 Kod Telefon 7: 67.3%
 Kod Telefon 16: 8.3%
 Kod Telefon 12: 7.7%
 Lain-lain: 16.8%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Johor Bahru

 murah: 48.1%
 sederhana: 45.6%
 Mahal: 5.4%
 Sangat Mahal: 0.8%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Johor Bahru Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Johor Bahru6,823,698 t7.07 t31,016 t/km²
Johor25,270,859 t7.3 t1,330 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Johor Bahru Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)6,823,698 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita7.07 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)31,016 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (9)
Gempa bumiRendah (2)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Johor Bahru

Johor Bahru (tulisan Jawi: جوهر بهرو , juga dieja sebagai Johor Baru dan biasanya disingkatkan menjadi JB) ialah nama ibu negeri Johor dan nama daerah metropolitan yang terletaknya di selatan Semenanjung Malaysia. Johor Bahru merupakan ''bandaraya kedua terbes..  ︎  Johor Bahru Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Johor Bahru
 Poskod 81100: 30.6%
 Poskod 81200: 22%
 Poskod 81300: 8.2%
 Poskod 80000: 6.7%
 Lain-lain: 32.5%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.