Perniagaan di Klang

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 20.6%
 Restoran: 16.8%
 industri: 11.1%
 Perkhidmatan Profesional: 11%
 Automotif: 6.5%
 Lain-lain: 34%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta9253.91.8
Membaiki kereta 14834.02.9
Pendandan Rambut4734.10.9
Salun kecantikan6194.31.2
Kedai runcit dan pasar raya5473.81.1
Harta Tanah4053.90.8
Kontraktor Umum6084.01.2
Kembara dan pengangkutan6483.81.3
Borong lain5564.01.1
Logistik pengangkutan4813.80.9
Pembinaan bangunan13513.82.6
Pemborong6014.01.2
Pemborong jentera10064.12.0
Hospital6643.91.3
Kesihatan dan perubatan7914.01.5
Pejabat-pejabat pos4083.00.8
Pengurusan korporat4094.20.8
Kafe 6673.91.3
Restoran makanan segera3943.80.8
Restoran Cina12103.92.4
Restoran Malaysia10033.82.0
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis12543.82.4
Kedai pakaian5333.91.0
Kedai perabot4253.90.8
Kedai-kedai perkakasan8134.51.6
Kedai-kedai elektronik5593.91.1
Membeli yang lain5083.91.0
Peralatan rumah dan barang5084.61.0
Kawasan Klang, Selangor573 km²
Populasi513484
Penduduk Pria273782 (53.3%)
Penduduk Perempuan239701 (46.7%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +202.1%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +40.9%
Umur Median26.9
Umur Median Lelaki27.2
Umur Median Perempuan26.5
Kod Telefon3330333
KejirananBandar Baru Klang, Bandar Bukit Tinggi, Kawasan 1, Kawasan 18
Waktu TempatanJumaat 9:59 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca26.9°C beberapa kepulan awan
Lat & Long3.03333° / 101.45°
Poskod4047041000410504110041150Lebih banyak

Klang, Selangor - Peta

Klang, Selangor Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi169951285189364389513484
Kepadatan penduduk296.6 / km²497.7 / km²635.9 / km²896.1 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Klang Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 40.9% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Klang, Selangor+202.1%+80.1%+40.9%
Selangor+237.9%+103%+45.8%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Klang, Selangor Umur Median

Umur Median: 26.9 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Klang, Selangor26.9 tahun26.5 tahun27.2 tahun
Selangor26.8 tahun26.4 tahun27.1 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Klang, Selangor Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5222192047142691
5-9250452227347319
10-14243062175646063
15-19222632043442697
20-24286062628754894
25-29332182824561464
30-34263812173748119
35-39225571904141599
40-44189061612135028
45-49156941288228577
50-54124061029522702
55-599182788817070
60-646447623112678
65-69384334497292
70-74270925915300
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Klang, Selangor Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 896.1 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Klang, Selangor513484573 km²896.1 / km²
Selangor6.1 million7,828.2 km²783.5 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Klang, Selangor Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1880 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Klang
 Kod Telefon 3: 70.9%
 Kod Telefon 12: 9.4%
 Kod Telefon 16: 6.7%
 Lain-lain: 13%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Klang, Selangor

 sederhana: 47.2%
 murah: 46.5%
 Mahal: 5.6%
 Sangat Mahal: 0.6%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Klang, Selangor Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Klang, Selangor4,666,438 t9.09 t8,143 t/km²
Selangor54,361,619 t8.86 t6,944 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Klang, Selangor Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)4,666,438 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita9.09 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)8,143 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (9)
Gempa bumiSederhana (4)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Gempa Bumi Berdekatan terkini

Magnitud 3.0 dan lebih besar
TarikhWaktuMagnitudJarakKedalamanLokasiPautan
29/04/042:50 PG4.297.1 km217,300 mnorthern Sumatra, Indonesiausgs.gov

Klang, Selangor

Klang ( Jawi: کلڠ) dahulunya dikenali sebagai Kelang) merupakan Bandar DiRaja dan daerah di Negeri Selangor Darul Ehsan, Malaysia. Bandar ini pernah menjadi ibu negeri Selangor sebelum wujudnya Kuala Lumpur dan Shah Alam. Ia terletak kira-kira 32 km di barat K..  ︎  Klang Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Klang
 Poskod 41200: 29.3%
 Poskod 42000: 16.7%
 Poskod 41050: 11.2%
 Poskod 41300: 6.3%
 Poskod 41000: 6.2%
 Poskod 41400: 6.2%
 Poskod 42100: 6.2%
 Poskod 41150: 5.3%
 Lain-lain: 12.6%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.