Perniagaan di Kota Bharu

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Restoran: 19.9%
 Membeli belah: 19.4%
 Perkhidmatan Profesional: 7.5%
 industri: 7%
 Pendidikan: 6.6%
 Automotif: 5.6%
 Hotel & Pelancongan: 5.3%
 Lain-lain: 28.7%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta1994.10.4
Membaiki kereta 5754.11.2
Pendandan Rambut2354.40.5
Salun kecantikan2104.20.4
Pentadbiran awam3293.90.7
Pendidikan menengah2174.50.5
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)2074.10.4
Bank1853.60.4
Syarikat Pinjaman2073.70.4
Kedai runcit dan pasar raya2754.00.6
Pembuatan Kek1894.00.4
Harta Tanah2104.10.4
Kontraktor Umum1943.70.4
Hotel dan motel-motel2553.80.5
Penginapan lain4813.81.0
Pembinaan bangunan5163.91.1
Hospital3494.00.7
Kesihatan dan perubatan3504.10.7
Masjid4284.50.9
Kafe 5713.91.2
Restoran makanan segera2334.00.5
Restoran Malaysia8784.11.8
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis5064.01.1
Kedai pakaian4204.00.9
Kedai-kedai perkakasan2734.10.6
Kedai-kedai elektronik2684.10.6
Membeli yang lain2603.90.5
Kawasan Kota Bharu, Kelantan394 km²
Populasi476379
Penduduk Pria237318 (49.8%)
Penduduk Perempuan239061 (50.2%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +103.4%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +16.7%
Umur Median23.7
Umur Median Lelaki22.8
Umur Median Perempuan24.6
Kod Telefon99741
KejirananBandar Kota Bharu, Kubang Kerian
Waktu TempatanKhamis 11:36 PG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca30.0°C beberapa kepulan awan
Lat & Long6.13328° / 102.2386°
Poskod1500015050151001515015159Lebih banyak

Kota Bharu, Kelantan - Peta

Kota Bharu, Kelantan Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi234198333152408298476379
Kepadatan penduduk594.4 / km²845.6 / km²1036 / km²1209 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kota Bharu Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 16.7% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Kota Bharu, Kelantan+103.4%+43%+16.7%
Kelantan+82.9%+34.6%+12.8%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kota Bharu, Kelantan Umur Median

Umur Median: 23.7 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Kota Bharu, Kelantan23.7 tahun24.6 tahun22.8 tahun
Kelantan22.6 tahun23.5 tahun21.7 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kota Bharu, Kelantan Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5213081989841207
5-9245512329247844
10-14284872712655613
15-19314622981261275
20-24225762107143647
25-29181451602034165
30-34157681563031399
35-39127811516627948
40-44134871587429362
45-49132191523628456
50-54114371316924606
55-598811971118523
60-647567776815336
65-69447253989871
70-74324638897135
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kota Bharu, Kelantan Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 1209 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Kota Bharu, Kelantan476379394 km²1209 / km²
Kelantan1.5 million15,031.4 km²102.0 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kota Bharu, Kelantan Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1850 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di Kota Bharu
 Bandar Kota Bharu: 34.4%
 Kubang Kerian: 7.5%
 Lain-lain: 58.1%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Kota Bharu
 Kod Telefon 9: 58%
 Kod Telefon 19: 10%
 Kod Telefon 13: 8.3%
 Kod Telefon 12: 7.1%
 Lain-lain: 16.5%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Kota Bharu, Kelantan

 sederhana: 52.6%
 murah: 43.3%
 Mahal: 3.6%
 Sangat Mahal: 0.5%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Kota Bharu, Kelantan Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Kota Bharu, Kelantan2,690,568 t5.65 t6,828 t/km²
Kelantan8,646,419 t5.64 t575.2 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Kota Bharu, Kelantan Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)2,690,568 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita5.65 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)6,828 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (10)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Kota Bharu, Kelantan

Bharu (KB) ialah ibu negeri Kelantan. Bandar ini mula dibuka pada masa pemerintahan Sultan Muhammad II pada tahun 1844, dan merupakan bandar tertua di sebelah pantai timur Semenanjung Malaysia. Bandar ini terletak tidak jauh dari muara Sungai Kelantan. Kota..  ︎  Kota Bharu Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Kota Bharu
 Poskod 15200: 20.8%
 Poskod 15000: 13.9%
 Poskod 15050: 9.7%
 Poskod 16100: 9.6%
 Poskod 16150: 9.3%
 Poskod 15150: 6.6%
 Poskod 15100: 5.8%
 Poskod 15300: 5.4%
 Poskod 15400: 5.1%
 Lain-lain: 13.9%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.