Perniagaan di Kuala Terengganu

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Restoran: 20.1%
 Membeli belah: 17%
 Pendidikan: 8.3%
 industri: 7.4%
 Hotel & Pelancongan: 6.4%
 Perkhidmatan Profesional: 5.9%
 makanan: 5.1%
 Lain-lain: 29.9%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Membaiki kereta 4774.11.4
Pentadbiran awam3563.91.0
Pendidikan menengah3674.21.1
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)4064.21.2
Kedai runcit dan pasar raya2504.00.7
Harta Tanah2393.80.7
Kontraktor Umum3043.00.9
Pembinaan rumah-rumah2023.70.6
Hotel dan motel-motel2323.80.7
Penginapan lain4623.81.4
Pembinaan bangunan7623.92.2
Pemborong jentera2074.00.6
Hospital3663.91.1
Kesihatan dan perubatan2984.10.9
Masjid5764.21.7
Kafe 5714.01.7
Restoran makanan segera2253.90.7
Restoran Malaysia9494.02.8
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis4523.71.3
Kedai pakaian3544.11.0
Kedai-kedai perkakasan2153.80.6
Kedai-kedai elektronik2614.10.8
Membeli yang lain3054.00.9
Kawasan Kuala Terengganu605 km²
Populasi340412
Penduduk Pria169427 (49.8%)
Penduduk Perempuan170985 (50.2%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +74.7%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +10.5%
Umur Median23.6
Umur Median Lelaki23.4
Umur Median Perempuan23.7
Kod Telefon99631
Waktu TempatanJumaat 9:51 PG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca27.0°C beberapa kepulan awan
Lat & Long5.3302° / 103.1408°
Poskod2000020050201002020020300Lebih banyak

Kuala Terengganu - Peta

Kuala Terengganu Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi194809260946308040340412
Kepadatan penduduk322.0 / km²431.3 / km²509.2 / km²562.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuala Terengganu Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 10.5% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Kuala Terengganu+74.7%+30.5%+10.5%
Terengganu+86.9%+36.8%+13.8%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuala Terengganu Umur Median

Umur Median: 23.6 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Kuala Terengganu23.6 tahun23.7 tahun23.4 tahun
Terengganu22.5 tahun22.7 tahun22.4 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kuala Terengganu Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5145691450129071
5-9175201739134911
10-14184821858537068
15-19204612059541057
20-24199011939839300
25-29141091270926819
30-34102541005420308
35-399041978618828
40-448999995818957
45-499301992719228
50-548728910217830
55-596665670313369
60-645296525110547
65-69353439827517
70-74256630435610
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kuala Terengganu Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 562.7 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Kuala Terengganu340412605 km²562.7 / km²
Terengganu1.1 million13,069 km²80.9 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuala Terengganu Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1850 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Kuala Terengganu
 Kod Telefon 9: 55.8%
 Kod Telefon 19: 12.3%
 Kod Telefon 13: 10.7%
 Kod Telefon 12: 5.4%
 Lain-lain: 15.7%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Kuala Terengganu

 sederhana: 52.6%
 murah: 40.9%
 Mahal: 6%
 Sangat Mahal: 0.5%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Kuala Terengganu Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Kuala Terengganu1,888,778 t5.55 t3,121 t/km²
Terengganu6,607,923 t6.25 t505.6 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Kuala Terengganu Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)1,888,778 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita5.55 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)3,121 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (10)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Kuala Terengganu

Terengganu (Jawi: کوالا ترڠݢانو); tulisan Cina ringkas: 瓜拉丁加奴, pinyin: guālādīngjiānú; cbiasanya diringkaskan kepada KT) ialah ibu negeri, bandar diraja, dan pusat ekonomi utama negeri Terengganu Darul Iman. Kuala Terengganu terletak sekitar 500 kilometer da..  ︎  Kuala Terengganu Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Kuala Terengganu
 Poskod 21300: 14.9%
 Poskod 20400: 9.8%
 Poskod 21100: 8%
 Poskod 21200: 7.1%
 Poskod 20300: 7.1%
 Poskod 20000: 6.3%
 Poskod 20100: 5.7%
 Poskod 21000: 5.6%
 Poskod 20050: 5.6%
 Poskod 20200: 5.4%
 Poskod 21080: 5%
 Lain-lain: 19.5%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.