Perniagaan di Kuantan

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Restoran: 19.8%
 Membeli belah: 17.6%
 industri: 8.4%
 Pendidikan: 8.3%
 Perkhidmatan Profesional: 7.3%
 Automotif: 5.8%
 Hotel & Pelancongan: 5.1%
 Lain-lain: 27.8%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta3403.90.8
Membaiki kereta 8804.02.0
Pendandan Rambut2623.90.6
Salun kecantikan2893.90.7
Pentadbiran awam3893.90.9
Pendidikan menengah4564.21.0
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)4864.21.1
Kedai mudah2593.90.6
Kedai runcit dan pasar raya3133.80.7
Pembuatan Kek2564.00.6
Harta Tanah2764.20.6
Kontraktor Umum4194.11.0
Pembinaan rumah-rumah2693.90.6
Hotel dan motel-motel3063.80.7
Penginapan lain5333.91.2
Pembinaan bangunan10283.82.3
Pemborong jentera3324.20.8
Hospital5263.71.2
Kesihatan dan perubatan4023.90.9
Masjid4364.51.0
Kafe 6353.91.4
Restoran makanan segera2954.00.7
Restoran Cina4283.81.0
Restoran Malaysia10283.92.3
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis7713.81.8
Kedai pakaian3953.90.9
Kedai-kedai perkakasan4084.00.9
Kedai-kedai elektronik3244.10.7
Membeli yang lain3823.80.9
Kawasan Kuantan, Pahang2,960 km²
Populasi438188
Penduduk Pria226931 (51.8%)
Penduduk Perempuan211258 (48.2%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +197.1%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +35.5%
Umur Median24
Umur Median Lelaki24
Umur Median Perempuan24
Kod Telefon9922192229223Lebih banyak
KejirananBandar Indera Mahkota, Putra Square, Sri Dagangan Bussiness Centre
Waktu TempatanRabu 11:39 PG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca31.1°C beberapa kepulan awan
Lat & Long3.8077° / 103.326°
Poskod2500025050251002515025200Lebih banyak

Kuantan, Pahang - Peta

Kuantan, Pahang Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi147501240167323403438188
Kepadatan penduduk49.8 / km²81.1 / km²109.3 / km²148.0 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuantan Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 35.5% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Kuantan, Pahang+197.1%+82.5%+35.5%
Pahang+97%+43.1%+17.5%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuantan, Pahang Umur Median

Umur Median: 24 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Kuantan, Pahang24 tahun24 tahun24 tahun
Pahang24.5 tahun24.6 tahun24.5 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kuantan, Pahang Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5240242299747021
5-9227272139844125
10-14215182099442512
15-19253702382549196
20-24248392070745546
25-29237661988543652
30-34183171487133188
35-39147681421028979
40-44130801288525966
45-49116321210523737
50-549292970418996
55-596703680613510
60-645223527110494
65-69339031946584
70-74228324074690
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kuantan, Pahang Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 148.0 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Kuantan, Pahang4381882,960 km²148.0 / km²
Pahang1.5 million35,962.9 km²42.0 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuantan, Pahang Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1900 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Kuantan
 Kod Telefon 9: 65.5%
 Kod Telefon 19: 7.4%
 Kod Telefon 12: 6.5%
 Kod Telefon 13: 5.4%
 Lain-lain: 15.3%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Kuantan, Pahang

 sederhana: 52.3%
 murah: 41.7%
 Mahal: 5.2%
 Sangat Mahal: 0.8%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Kuantan, Pahang Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Kuantan, Pahang2,736,619 t6.25 t924.5 t/km²
Pahang10,160,568 t6.73 t282.5 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Kuantan, Pahang Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)2,736,619 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita6.25 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)924.5 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
Tanah runtuhSederhana (6)
BanjirTinggi (10)
Gempa bumiRendah (2)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and Norwegian Geotechnical Institute - NGI. 2005. Global Landslide Hazard Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4P848VZ.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
4. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Kuantan, Pahang

Kuantan ialah ibu negeri Pahang dan juga sebuah daerah, negeri terbesar di Semenanjung Malaysia dan ketiga terbesar di Malaysia dengan keluasan lebih kurang 36,000 km². Penduduk Kuantan terdiri daripada 57% orang Melayu, 32% orang Cina, 4% orang India dan 7% ..  ︎  Kuantan Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Kuantan
 Poskod 25200: 24%
 Poskod 25000: 16.2%
 Poskod 25300: 15.3%
 Poskod 25150: 13.3%
 Lain-lain: 31.2%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.