Perniagaan di Kuching

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 22.6%
 Restoran: 18%
 Perkhidmatan Profesional: 8.8%
 makanan: 7.8%
 industri: 6.4%
 Automotif: 5.5%
 Lain-lain: 30.8%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta5134.10.8
Membaiki kereta 13034.11.9
Pendandan Rambut6644.31.0
Salun kecantikan8444.11.2
Pentadbiran awam7983.91.2
Pendidikan menengah4944.20.7
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)6294.30.9
Syarikat Pinjaman5473.40.8
Kedai runcit dan pasar raya7153.91.1
Pembuatan Kek5294.00.8
Harta Tanah6333.90.9
Kontraktor Umum7134.01.1
Pembinaan rumah-rumah4053.90.6
Penginapan lain4474.00.7
Pembinaan bangunan14823.82.2
Pemborong jentera5394.10.8
Hospital5794.00.9
Kesihatan dan perubatan7844.11.2
Masjid3964.50.6
Bar, pub dan rumah awam5214.10.8
Kafe 19313.92.9
Restoran makanan segera6004.00.9
Restoran Cina4744.00.7
Restoran Malaysia6383.90.9
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis12633.91.9
Kedai pakaian7924.01.2
Kedai-kedai perkakasan7614.21.1
Kedai-kedai elektronik7163.81.1
Membeli yang lain5024.00.7
Peralatan rumah dan barang4084.10.6
Kawasan Kuching, Sarawak431 km²
Populasi675947
Penduduk Pria342583 (50.7%)
Penduduk Perempuan333364 (49.3%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +155.5%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +31.6%
Umur Median25.7
Umur Median Lelaki26.3
Umur Median Perempuan25.1
Kod Telefon82
KejirananKota Sentosa, Petra Jaya
Waktu TempatanAhad 5:46 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca29.7°C awan bertaburan
Lat & Long1.55° / 110.33333°
Poskod9300093010930509310093150Lebih banyak

Kuching, Sarawak - Peta

Kuching, Sarawak Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi264585394549513609675947
Kepadatan penduduk613.9 / km²915.4 / km²1191 / km²1568 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuching Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 31.6% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Kuching, Sarawak+155.5%+71.3%+31.6%
Sarawak+95.5%+45.4%+19.8%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuching, Sarawak Umur Median

Umur Median: 25.7 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Kuching, Sarawak25.7 tahun25.1 tahun26.3 tahun
Sarawak25.3 tahun24.7 tahun25.9 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kuching, Sarawak Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5276782929056969
5-9329033321366116
10-14310463190162948
15-19362023602372225
20-24355513586271414
25-29298572728557142
30-34251952365548851
35-39246572367448331
40-44227172128844006
45-49211681909140259
50-54185221666335185
55-59153701415429525
60-6410234976219996
65-697073697814052
70-74441145258936
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kuching, Sarawak Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 1568 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Kuching, Sarawak675947431 km²1568 / km²
Sarawak2.6 million123,887.2 km²20.6 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kuching, Sarawak Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1870 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Kuching
 Kod Telefon 82: 70%
 Kod Telefon 16: 10%
 Lain-lain: 20%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Kuching, Sarawak

 murah: 56.1%
 sederhana: 37.4%
 Mahal: 5.8%
 Sangat Mahal: 0.6%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Kuching, Sarawak Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Kuching, Sarawak4,614,540 t6.83 t10,706 t/km²
Sarawak17,761,234 t6.96 t143.4 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Kuching, Sarawak Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)4,614,540 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita6.83 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)10,706 t/km²

Kuching, Sarawak

Kuching atau Bandar Raya Kuching merupakan ibu negeri Sarawak yang terletak di Malaysia Timur. Ia juga merupakan pusat pemerintahan bagi Bahagian Kuching. Bandar ini terletak di Sungai Sarawak di hujung barat daya negeri Sarawak di pulau Borneo yang meliputi k..  ︎  Kuching Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Kuching
 Poskod 93250: 18.1%
 Poskod 93050: 17.8%
 Poskod 93350: 15.1%
 Poskod 93100: 10.3%
 Poskod 93450: 8.3%
 Poskod 93400: 8.1%
 Poskod 93200: 5%
 Lain-lain: 17.4%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.