Terbaik dari Perai - Cybo

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 22.8%
 Restoran: 14.5%
 Perkhidmatan Profesional: 12.7%
 industri: 11.4%
 Pendidikan: 5.1%
 Lain-lain: 33.6%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta1364.02.1
Membaiki kereta 2534.03.9
Pendandan Rambut934.11.4
Salun kecantikan1224.21.9
Pendidikan menengah1034.21.6
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)1433.52.2
Bank1083.61.7
Syarikat Pinjaman1453.72.2
Kedai runcit dan pasar raya1783.72.7
Harta Tanah1074.31.6
Kontraktor Umum1004.01.5
Borong lain1574.02.4
Pembinaan bangunan2763.64.2
Pemborong1503.92.3
Pemborong bekalan binaan933.91.4
Pemborong jentera3944.16.1
Traktor dan Peralatan Ladang1254.01.9
Hospital854.21.3
Kesihatan dan perubatan1544.02.4
Pengurusan korporat1593.72.4
Perkhidmatan pembinaan teknikal1394.22.1
Masjid1004.51.5
Kafe 2104.03.2
Restoran makanan segera1143.91.8
Restoran Cina1103.91.7
Restoran Malaysia2093.73.2
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis2764.04.2
Farmasi dan kedai ubat914.21.4
Gedung Membeli-belah864.01.3
Kedai pakaian1424.02.2
Kedai-kedai perkakasan2094.13.2
Kedai-kedai elektronik1854.12.8
Membeli yang lain1283.72.0
Peralatan rumah dan barang1114.31.7
Kawasan Perai42.4 km²
Populasi64977
Penduduk Pria33362 (51.3%)
Penduduk Perempuan31615 (48.7%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +139.2%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +26.7%
Umur Median28.3
Umur Median Lelaki28.3
Umur Median Perempuan28.3
Kod Telefon4390
KejirananBandar Perai Jaya, Bukit Tengah, Chai Leng Park, Kawasan Perusahaan Bebas Perai, Kawasan Perusahaan Perai, Seberang Jaya, Taman Chai Leng, Taman Inderawasih, Taman Nagasari
Waktu TempatanJumaat 8:16 PG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Lat & Long5.38333° / 100.38333°
Poskod1360013700

Perai - Peta

Perai Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi27161403525127764977
Kepadatan penduduk640.9 / km²952.1 / km²1209 / km²1533 / km²

Perai Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 26.7% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Perai+139.2%+61%+26.7%
Pulau Pinang+150.2%+64.8%+27.7%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%

Perai Umur Median

Umur Median: 28.3 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Perai28.3 tahun28.3 tahun28.3 tahun
Pulau Pinang29.1 tahun29.2 tahun29 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun

Perai Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5243022304661
5-9232821644492
10-14252723824910
15-19290826875595
20-24354935477097
25-29449041878677
30-34310728645971
35-39242922924721
40-44203819774015
45-49189417673661
50-54185717743631
55-59158815543142
60-64115811112270
65-696216321253
70-74440449889
75-79000
80-84000
85 Plus000

Perai Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 1533 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Perai6497742.4 km²1533 / km²
Pulau Pinang1.6 million1,010.5 km²1555 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²

Perai Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1760 ke 2100

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di Perai
 Bandar Perai Jaya: 13%
 Seberang Jaya: 11.9%
 Chai Leng Park: 11.3%
 Taman Inderawasih: 9%
 Taman Chai Leng: 6.4%
 Lain-lain: 48.3%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Perai
 Kod Telefon 4: 70.6%
 Kod Telefon 12: 8.5%
 Lain-lain: 20.8%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Perai

 sederhana: 48.6%
 murah: 45.7%
 Mahal: 5.5%
 Sangat Mahal: 0.1%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.

Perai Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Perai14,591 t0.22 t344.3 t/km²
Pulau Pinang10,685,818 t6.8 t10,574 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²

Perai Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)14,591 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita0.22 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)344.3 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
Gempa bumiSederhana (4)
BanjirTinggi (8)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.

Perai

Perai merupakan sebuah bandar dan kawasan perindustrian utama di Pulau Pinang, Malaysia. Ia terletak di Seberang Perai, kawasan tanah besar Semenanjung Malaysia. juga terletak di sebelah lebuhraya negeri Pulau Pinang sahaja. Province Wellesley atau Seberang P..    Perai Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Perai
 Poskod 13600: 39.5%
 Poskod 13700: 36.1%
 Lain-lain: 24.4%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.