Perniagaan di Petaling Jaya

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 22.5%
 Restoran: 17%
 Perkhidmatan Profesional: 12.8%
 industri: 7.7%
 Pendidikan: 6.5%
 Lain-lain: 33.5%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta7074.01.2
Membaiki kereta 17734.03.1
Pendandan Rambut7954.01.4
Salun kecantikan126215.9 tahun4.12.2
Pendidikan lain6564.51.1
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)6224.11.1
Syarikat Pinjaman8343.41.5
Kedai runcit dan pasar raya6574.01.1
Pembuatan Kek6183.91.1
Harta Tanah11783.82.1
Kontraktor Umum6943.91.2
Pembinaan bangunan17843.93.1
Pemborong jentera111735.1 tahun4.21.9
Hospital8043.91.4
Kesihatan dan perubatan17544.03.1
Pengiklanan dan Pemasaran6954.21.2
Pengurusan korporat171330.1 tahun4.33.0
Perkhidmatan perniagaan 6464.21.1
Bar, pub dan rumah awam6414.01.1
Kafe 176221.7 tahun4.03.1
Restoran Cina143717.5 tahun3.92.5
Restoran Malaysia12053.92.1
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis341346 tahun4.05.9
Kedai pakaian13844.32.4
Kedai perabot5954.31.0
Kedai-kedai perkakasan8694.11.5
Kedai-kedai elektronik18764.13.3
Membeli yang lain6924.11.2
Peralatan rumah dan barang7464.11.3
Kawasan Petaling Jaya, Selangor97.2 km²
Populasi574198
Penduduk Pria291967 (50.8%)
Penduduk Perempuan282231 (49.2%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +398.4%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +63.5%
Umur Median27.8
Umur Median Lelaki28
Umur Median Perempuan27.5
Kod Telefon3
KejirananBandar Sunway, Bandar Utama, Damansara Utama, Kota Damansara, SS 2
Waktu TempatanIsnin 4:44 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca31.7°C ribut petir
Lat & Long3.10726° / 101.60671°
Poskod4600046050461004615046200Lebih banyak

Petaling Jaya, Selangor - Peta

Petaling Jaya, Selangor Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi115217229289351117574198
Kepadatan penduduk1185 / km²2358 / km²3612 / km²5907 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Petaling Jaya Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 63.5% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Petaling Jaya, Selangor+398.4%+150.4%+63.5%
Selangor+237.9%+103%+45.8%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Petaling Jaya, Selangor Umur Median

Umur Median: 27.8 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Petaling Jaya, Selangor27.8 tahun27.5 tahun28 tahun
Selangor26.8 tahun26.4 tahun27.1 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Petaling Jaya, Selangor Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5218032203143834
5-9222012172843930
10-14192141895238166
15-19239382443848376
20-24352593586771127
25-29389733658775560
30-34293482652855877
35-39235002175745258
40-44194511848437935
45-49168871524632133
50-54136931256626260
55-5910438993120370
60-648455904617501
65-695131514910280
70-74367639217598
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Petaling Jaya, Selangor Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 5907 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Petaling Jaya, Selangor57419897.2 km²5907 / km²
Selangor6.1 million7,828.2 km²783.5 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Petaling Jaya, Selangor Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1910 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Petaling Jaya
 Kod Telefon 3: 74.2%
 Kod Telefon 12: 9.1%
 Lain-lain: 16.7%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Petaling Jaya, Selangor

 murah: 46.1%
 sederhana: 45.6%
 Mahal: 6.5%
 Sangat Mahal: 1.8%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Petaling Jaya, Selangor Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Petaling Jaya, Selangor5,240,399 t9.13 t53,913 t/km²
Selangor54,361,619 t8.86 t6,944 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Petaling Jaya, Selangor Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)5,240,399 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita9.13 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)53,913 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (8)
Gempa bumiSederhana (4)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Petaling Jaya, Selangor

Petaling Jaya atau PJ, diwujudkan pada tahun 1952 sebagai sebuah bandar satelit bagi bandaraya Kuala Lumpur. Keluasan PJ adalah kira-kira 97.2 km2, merupakan bandar paling pesat di Selangor. Petaling Jaya terletak di daerah Petaling yang merupakan daerah yang ..  ︎  Petaling Jaya Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Petaling Jaya
 Poskod 47301: 18.3%
 Poskod 47810: 11.9%
 Poskod 47400: 9.8%
 Poskod 46150: 8.2%
 Poskod 47300: 7.5%
 Poskod 46000: 6.5%
 Poskod 47800: 6.4%
 Lain-lain: 31.4%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.