Perniagaan di Seremban

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Restoran: 20.2%
 Membeli belah: 18.4%
 Perkhidmatan Profesional: 8.5%
 industri: 7.9%
 Pendidikan: 6.2%
 Automotif: 5.5%
 Lain-lain: 33.3%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta2753.90.6
Membaiki kereta 7944.01.7
Pendandan Rambut3104.00.7
Salun kecantikan3914.20.8
Pentadbiran awam3373.90.7
Pendidikan menengah3054.00.7
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)2864.20.6
Kedai runcit dan pasar raya3163.80.7
Pembuatan Kek2894.00.6
Harta Tanah2673.70.6
Kontraktor Umum4003.80.9
Pembinaan rumah-rumah2893.90.6
Pembinaan bangunan8873.81.9
Pemborong jentera3804.00.8
Hospital5313.61.2
Kesihatan dan perubatan4793.81.0
Pengurusan korporat2783.90.6
Perkhidmatan pembinaan teknikal3563.80.8
Masjid3804.40.8
Bar, pub dan rumah awam3063.80.7
Kafe 5703.91.2
Restoran makanan segera3183.80.7
Restoran Cina6813.71.5
Restoran Malaysia7773.81.7
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis5783.81.3
Kedai pakaian3854.10.8
Kedai-kedai perkakasan3684.00.8
Kedai-kedai elektronik3963.90.9
Membeli yang lain3643.80.8
Kawasan Seremban, Negeri Sembilan959 km²
Populasi460291
Penduduk Pria237325 (51.6%)
Penduduk Perempuan222965 (48.4%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +298.6%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +52.5%
Umur Median26.8
Umur Median Lelaki26.4
Umur Median Perempuan27.3
Kod Telefon66762
KejirananBandar Seremban, Oakland Commercial Centre, Seremban, Seremban 2
Waktu TempatanSelasa 1:26 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca32.5°C hujan renyai-renyai
Lat & Long2.7297° / 101.9381°
Poskod7000070100702007030070400Lebih banyak

Seremban, Negeri Sembilan - Peta

Seremban, Negeri Sembilan Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi115490212228301858460291
Kepadatan penduduk120.4 / km²221.3 / km²314.8 / km²480.0 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Seremban Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 52.5% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Seremban, Negeri Sembilan+298.6%+116.9%+52.5%
Negeri Sembilan+92.2%+47%+21.7%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Seremban, Negeri Sembilan Umur Median

Umur Median: 26.8 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Seremban, Negeri Sembilan26.8 tahun27.3 tahun26.4 tahun
Negeri Sembilan26.2 tahun26.6 tahun25.8 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Seremban, Negeri Sembilan Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5179771658434561
5-9224412023942681
10-14227032099843702
15-19242862222346510
20-24251062298148088
25-29218171860540423
30-34193061679136098
35-39170231576132785
40-44144041523429638
45-49141091471428823
50-54123991285325253
55-599964983519800
60-647625754015166
65-69474747849532
70-74341638227239
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Seremban, Negeri Sembilan Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 480.0 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Seremban, Negeri Sembilan460291959 km²480.0 / km²
Negeri Sembilan1.0 million6,643.7 km²156.5 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Seremban, Negeri Sembilan Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1890 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Seremban
 Kod Telefon 6: 65.7%
 Kod Telefon 12: 9.5%
 Kod Telefon 19: 5.5%
 Kod Telefon 16: 5.2%
 Lain-lain: 14.1%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Seremban, Negeri Sembilan

 sederhana: 46.8%
 murah: 44.7%
 Mahal: 7.7%
 Sangat Mahal: 0.8%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Seremban, Negeri Sembilan Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Seremban, Negeri Sembilan3,344,692 t7.27 t3,487 t/km²
Negeri Sembilan7,559,593 t7.27 t1,137 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Seremban, Negeri Sembilan Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)3,344,692 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita7.27 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)3,487 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
Tanah runtuhSederhana (6)
BanjirTinggi (9)
Gempa bumiSederhana (4)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and Norwegian Geotechnical Institute - NGI. 2005. Global Landslide Hazard Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4P848VZ.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
4. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Seremban, Negeri Sembilan

Seremban ialah ibu negeri bagi Negeri Sembilan, yang terletak dalam daerah Seremban, salah satu daripada tujuh daerah di Negeri Sembilan. Pentadbiran bandar dijalankan oleh Majlis Perbandaran Seremban.   ︎  Seremban Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Seremban
 Poskod 70300: 25.5%
 Poskod 70200: 17.2%
 Poskod 70450: 16.6%
 Poskod 70400: 14.4%
 Poskod 70000: 10.2%
 Poskod 70100: 7.8%
 Lain-lain: 8.2%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.