Perniagaan di Sungai Petani

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 20.8%
 Restoran: 17.9%
 Perkhidmatan Profesional: 9.1%
 industri: 7.6%
 Automotif: 6.3%
 Pendidikan: 6%
 makanan: 5.4%
 Lain-lain: 26.8%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta1774.00.5
Membaiki kereta 5824.11.7
Penjual Kereta Baru1284.00.4
Pendandan Rambut1924.30.6
Salun kecantikan2903.80.9
Pentadbiran awam1573.90.5
Pendidikan lain1404.20.4
Bank1283.60.4
Syarikat Pinjaman1823.80.5
Kedai runcit dan pasar raya3163.90.9
Pembuatan Kek1434.00.4
Kontraktor Umum1454.20.4
Pembinaan rumah-rumah1384.00.4
Penginapan lain1533.70.5
Pembinaan bangunan3203.60.9
Pemborong1323.70.4
Pemborong jentera2553.80.8
Hospital2264.00.7
Kesihatan dan perubatan3904.21.2
Masjid1744.50.5
Kafe 3513.81.0
Restoran makanan segera1464.00.4
Restoran Cina2253.80.7
Restoran Malaysia3933.91.2
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis2384.00.7
Farmasi dan kedai ubat1414.20.4
Kedai pakaian2864.20.8
Kedai perabot1324.30.4
Kedai-kedai perkakasan2434.00.7
Kedai-kedai elektronik2463.80.7
Membeli yang lain1813.80.5
Peralatan rumah dan barang1653.80.5
Kawasan Sungai Petani, Kedah208.9 km²
Populasi337658
Penduduk Pria171045 (50.7%)
Penduduk Perempuan166614 (49.3%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +192.8%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +34.2%
Umur Median26.3
Umur Median Lelaki25.8
Umur Median Perempuan26.8
Kod Telefon4430944214423Lebih banyak
KejirananBandar Amanjaya, Bandar Laguna Merbok, Bandar Puteri Jaya, Kampung Sungai Tongka, Lagenda Heights, Sungai Petani, Taman Pekan Baru, Taman Ria, Taman Ria Jaya, Taman Sejati Indah
Waktu TempatanRabu 3:49 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca30.7°C awan mendung
Lat & Long5.647° / 100.48772°
Poskod0551708000080070800908010Lebih banyak

Sungai Petani, Kedah - Peta

Sungai Petani, Kedah Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi115308187345251665337658
Kepadatan penduduk552.1 / km²896.9 / km²1204 / km²1616 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Sungai Petani Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 34.2% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Sungai Petani, Kedah+192.8%+80.2%+34.2%
Kedah+119.8%+54.1%+23.4%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Sungai Petani, Kedah Umur Median

Umur Median: 26.3 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Sungai Petani, Kedah26.3 tahun26.8 tahun25.8 tahun
Kedah25.6 tahun26.1 tahun25.1 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Sungai Petani, Kedah Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5150471447229519
5-9168001596032761
10-14199881855238540
15-19170091628333292
20-24143911329627688
25-29145131323427748
30-34124291186924298
35-39121091236224472
40-44115871217823766
45-49111701116422335
50-549089949418584
55-596966715614122
60-64487449539827
65-69277330005773
70-74230026424943
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Sungai Petani, Kedah Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 1616 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Sungai Petani, Kedah337658208.9 km²1616 / km²
Kedah2.0 million9,465.1 km²216.3 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Sungai Petani, Kedah Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1860 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Sungai Petani
 Kod Telefon 4: 58.1%
 Kod Telefon 12: 12%
 Kod Telefon 19: 9.1%
 Kod Telefon 16: 6.2%
 Lain-lain: 14.6%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Sungai Petani, Kedah

 sederhana: 49.8%
 murah: 45.3%
 Mahal: 4.3%
 Sangat Mahal: 0.6%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Sungai Petani, Kedah Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Sungai Petani, Kedah2,108,210 t6.24 t10,093 t/km²
Kedah12,649,101 t6.18 t1,336 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Sungai Petani, Kedah Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)2,108,210 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita6.24 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)10,093 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (8)
Gempa bumiRendah (2)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Sungai Petani, Kedah

Sungai Petani (Jawi:سوڠاي ڤتني; singkatan: Sg. Petani atau SP) merupakan sebuah bandar yang terbesar di negeri Kedah Darul Aman (Mengambil alih kedudukan Alor Setar [selaku Ibu Negeri Kedah] tersebut pada 2010) . Ia terletak di bahagian selatan negeri tersebut..  ︎  Sungai Petani Halaman Wikipedia

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.