Perniagaan di Ipoh

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Membeli belah: 21%
 Restoran: 18.5%
 Perkhidmatan Profesional: 9.6%
 industri: 7.7%
 Automotif: 5.7%
 Pendidikan: 5.6%
 makanan: 5.3%
 Lain-lain: 26.6%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Bahagian Kereta6634.00.9
Membaiki kereta 15944.12.3
Pendandan Rambut7064.21.0
Salun kecantikan9704.21.4
Pentadbiran awam4513.90.6
Pendidikan menengah4154.20.6
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)4044.20.6
Syarikat Pinjaman5713.90.8
Kedai runcit dan pasar raya6923.91.0
Pembuatan Kek5154.00.7
Harta Tanah4154.20.6
Kontraktor Umum6474.00.9
Penginapan lain4573.90.6
Pembinaan bangunan11584.01.6
Pemborong4004.10.6
Pemborong jentera7164.01.0
Hospital6674.10.9
Kesihatan dan perubatan10914.01.5
Pengurusan korporat4734.20.7
Perkhidmatan pembinaan teknikal4124.00.6
Kafe 12713.91.8
Restoran Cina14103.82.0
Restoran Malaysia9583.71.4
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis8814.01.2
Kedai pakaian8223.91.2
Kedai perabot3974.00.6
Kedai-kedai perkakasan8324.01.2
Kedai-kedai elektronik7614.11.1
Membeli yang lain6043.90.9
Peralatan rumah dan barang4933.90.7
Kawasan Ipoh, Perak Darul Ridzuan643 km²
Populasi705649
Penduduk Pria351417 (49.8%)
Penduduk Perempuan354231 (50.2%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +124.6%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +21.9%
Umur Median29.5
Umur Median Lelaki29.3
Umur Median Perempuan29.6
Kod Telefon5237524052425244Lebih banyak
KejirananKampung Jawa, Taman Jubilee
Waktu TempatanRabu 6:33 PG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Cuaca25.5°C awan bertaburan
Lat & Long4.5841° / 101.0829°
Poskod3000030010300203010030200Lebih banyak

Ipoh, Perak Darul Ridzuan - Peta

Ipoh, Perak Darul Ridzuan Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi314134462366578965705649
Kepadatan penduduk488.5 / km²719.1 / km²900.4 / km²1097 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Ipoh Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 21.9% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Ipoh, Perak Darul Ridzuan+124.6%+52.6%+21.9%
Perak Darul Ridzuan+96.7%+41.6%+16.4%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Ipoh, Perak Darul Ridzuan Umur Median

Umur Median: 29.5 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Ipoh, Perak Darul Ridzuan29.5 tahun29.6 tahun29.3 tahun
Perak Darul Ridzuan26.9 tahun27 tahun26.9 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Ipoh, Perak Darul Ridzuan Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 5214142238743802
5-9293592989859257
10-14328873380266690
15-19353003671072011
20-24333013140464706
25-29271132484451957
30-34244812314847630
35-39243822433948721
40-44250702628651357
45-49237292395247681
50-54221092227144381
55-59186931922437917
60-64153501633531686
65-69105661082421391
70-747662880616469
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Ipoh, Perak Darul Ridzuan Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 1097 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Ipoh, Perak Darul Ridzuan705649643 km²1097 / km²
Perak Darul Ridzuan2.4 million20,775.8 km²117.0 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Ipoh, Perak Darul Ridzuan Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1830 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Ipoh
 Kod Telefon 5: 64.8%
 Kod Telefon 12: 10.9%
 Kod Telefon 16: 9.9%
 Lain-lain: 14.5%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Ipoh, Perak Darul Ridzuan

 murah: 50.2%
 sederhana: 45.3%
 Mahal: 4%
 Sangat Mahal: 0.5%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Ipoh, Perak Darul Ridzuan Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Ipoh, Perak Darul Ridzuan4,574,542 t6.48 t7,114 t/km²
Perak Darul Ridzuan15,623,488 t6.43 t752 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Ipoh, Perak Darul Ridzuan Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)4,574,542 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita6.48 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)7,114 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirSederhana (4)
Gempa bumiSederhana (4)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Ipoh, Perak Darul Ridzuan

Ipoh ialah sebuah bandar raya yang terletak dalam daerah Kinta, dan merupakan ibu negeri dan pusat pentadbiran Perak Darul Ridzuan. Bandaraya ini terletak kira-kira 200 km ke utara Kuala Lumpur dan merupakan bandaraya keempat terbesar di Malaysia dan bandaraya..  ︎  Ipoh Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Ipoh
 Poskod 31400: 24%
 Poskod 31650: 12.8%
 Poskod 31350: 10.7%
 Poskod 30100: 8.1%
 Poskod 30000: 6.7%
 Poskod 30300: 6.3%
 Poskod 30020: 5.5%
 Lain-lain: 26%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.