Perniagaan di Putrajaya

Industri

Pengedaran Perniagaan mengikut Industri
 Restoran: 15.6%
 Membeli belah: 14.9%
 Komuniti & Kerajaan: 11.4%
 industri: 8.6%
 Pendidikan: 6.7%
 Sukan & Aktiviti: 6.2%
 Servis Rumah: 6%
 Lain-lain: 30.6%
Penerangan industriBilangan PertubuhanPurata Zaman PerniagaanKedudukan Google PurataPerniagaan bagi setiap 1,000 penduduk
Lot letak kereta dan garaj2194.32.2
Membaiki kereta 1593.91.6
Pentadbiran awam11414.111.6
Pendidikan menengah1814.01.8
Pendidikan tinggi (kolej dan universiti)2734.12.8
Dewan konsert dan teater1544.31.6
Harta Tanah6894.17.0
Pembinaan bangunan8024.38.2
Hospital2973.93.0
Kesihatan dan perubatan1643.61.7
Masjid3164.73.2
Kafe 3774.13.8
Restoran makanan segera1874.11.9
Restoran Malaysia3634.03.7
Bekalan pejabat dan kedai alat tulis5544.25.6
Kedai pakaian1764.11.8
Kedai-kedai elektronik1433.41.5
Kawasan Putrajaya49 km²
Populasi98140
Penduduk Pria47430 (48.3%)
Penduduk Perempuan50710 (51.7%)
Perubahan penduduk dari 1975 to 2015 +346.2%
Perubahan penduduk dari 2000 to 2015 +61.2%
Umur Median25.7
Umur Median Lelaki25.6
Umur Median Perempuan25.7
Kod Telefon3383388
KejirananIoi Resort, Presint 1, Presint 11, Presint 14, Presint 15, Presint 16, Presint 2, Presint 3, Presint 4, Presint 5, Presint 8, Presint 9, Presint Diplomatik
Waktu TempatanKhamis 11:04 PTG
Zon WaktuWaktu Malaysia
Lat & Long2.93527° / 101.69112°
Poskod4170044110620006200762050Lebih banyak

Putrajaya - Peta

Putrajaya Penduduk

Tahun 1975 ke 2015
Data1975199020002015
Populasi21996396356087198140
Kepadatan penduduk448.9 / km²808.9 / km²1242 / km²2002 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Putrajaya Perubahan penduduk dari 2000 ke 2015

Pengurangan 61.2% dari tahun 2000 ke 2015
LokasiPerubahan sejak 1975Perubahan sejak 1990Perubahan sejak 2000
Putrajaya+346.2%+147.6%+61.2%
Wilayah Persekutuan Putrajaya+337.7%+145.3%+51.8%
Malaysia+145.8%+66.5%+29.4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Putrajaya Umur Median

Umur Median: 25.7 tahun
LokasiUmur MedianUmur Median (Wanita)Umur Median (Lelaki)
Putrajaya25.7 tahun25.7 tahun25.6 tahun
Wilayah Persekutuan Putrajaya25.8 tahun25.8 tahun25.7 tahun
Malaysia25.8 tahun25.7 tahun25.8 tahun
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Putrajaya Pokok Penduduk

Penduduk Mengikut Umur dan Jantina
UmurLelakiPerempuanJumlah
Di bawah 57669715814828
5-9441840078425
10-14344433076751
15-19283725235360
20-244353676411117
25-2980271103819066
30-345588540410993
35-39323929666205
40-44218523884574
45-49223218994131
50-54186218453707
55-599457781724
60-64354340695
65-69149171320
70-74128122251
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Putrajaya Kepadatan Penduduk

Kepadatan Penduduk: 2002 / km²
LokasiPopulasikawasanKepadatan penduduk
Putrajaya9814049 km²2002 / km²
Wilayah Persekutuan Putrajaya7733547.4 km²1629 / km²
Malaysia29.6 million329,840.2 km²89.7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Putrajaya Sejarah dan Unjuran Penduduk

Anggaran Penduduk dari 1880 ke 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [Pautan] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kejiranan

Pengedaran Perniagaan oleh kejiranan di Putrajaya
 Presint 1: 15.2%
 Presint 8: 9.8%
 Presint 9: 8.8%
 Ioi Resort: 8.2%
 Presint 15: 6.4%
 Presint 11: 6.2%
 Presint 3: 5.1%
 Lain-lain: 40.2%

Kod Kawasan

Kod Kawasan Peratusan yang digunakan oleh perniagaan di Putrajaya
 Kod Telefon 3: 65.5%
 Kod Telefon 12: 7.8%
 Kod Telefon 19: 7.5%
 Kod Telefon 13: 5.5%
 Lain-lain: 13.7%

Pengedaran perniagaan mengikut harga untuk Putrajaya

 sederhana: 48.1%
 murah: 43.8%
 Mahal: 7.5%
 Sangat Mahal: 0.7%

Indeks Pembangunan Manusia (HDI)

Indeks komposit statistik jangka hayat, pendidikan, dan pendapatan per kapita.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Putrajaya Pelepasan CO2

Karbon Dioksida (CO2) Keluaran Per Kapita dalam Ton Per Tahun
LokasiPelepasan CO2Pelepasan CO2 Per KapitaIntensiti Pelepasan CO2
Putrajaya895,671 t9.13 t18,279 t/km²
Wilayah Persekutuan Putrajaya705,795 t9.13 t14,874 t/km²
Malaysia198,593,412 t6.71 t602.1 t/km²
Sources: [Pautan] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Putrajaya Pelepasan CO2

2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year)895,671 t
2013 Pelepasan CO2 (tonnes/year) per kapita9.13 t
2013 Keamatan pelepasan CO2 (tonnes/km²/year)18,279 t/km²

Risiko Bahaya Semulajadi

Risiko relatif daripada 10
BanjirTinggi (9)
Gempa bumiSederhana (4)
* Risiko, terutamanya mengenai banjir atau tanah runtuh, mungkin tidak untuk keseluruhan kawasan.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Putrajaya

Putrajaya atau nama penuhnya Wilayah Persekutuan Putrajaya ialah pusat pentadbiran Kerajaan Persekutuan Malaysia yang menggantikan Kuala Lumpur pada 1999. Putrajaya, bandar raya pintar dalam taman terletak 25 kilometer di selatan Kuala Lumpur merupakan sebuah ..  ︎  Putrajaya Halaman Wikipedia

Poskod

Peratusan perniagaan mengikut Poskod di Putrajaya
 Poskod 62000: 20.5%
 Poskod 62250: 17.7%
 Poskod 62050: 12.1%
 Poskod 62502: 10%
 Poskod 62100: 8%
 Poskod 62150: 5.5%
 Lain-lain: 26.2%

Mengenai Data Kami

Data di halaman ini dianggarkan menggunakan sejumlah alat dan sumber yang tersedia secara umum. Ia disediakan tanpa jaminan dan boleh mengandungi ketidaktepatan. Gunakan pada risiko anda sendiri. Lihat sini untuk maklumat lanjut.